بیش از 100 مگاپیکسل در قاب پشتی گوشی اکسپریا سونی جای خواهد گرفت!

در حالیکه که بخش موبایل سونی چند سالیست که وضعیت خوبی را تجربه نمی‌کند و بسیاری عقیده دارند که تعطیلی این بخش نه نفع ژاپنی‌ها خواهد بود، سونی هر چند با کوچکتر کردن دایره ارائه محصولات خود، به آینده موبایل امیدوار است.

به‌تازگی خبرهایی مبنی بر این موضوع منتشر شده است که سونی قصد دارد اکسپریا آینده خود را با دوربین شش‌گانه در قاب پشتی، روانه بازار کند. بدین ترتیب Nokia 9 PureView با دوربین پنچ‌گانه خود در جایگاه دوم پردوربین‌ترین گوشی‌های جهان قرار خواهد گرفت. اکسپریا بعدی سونی احتمالاً دارای 8 دوربین خواهد بود که دو دوربین سلفی خواهد بود که یکی از آنها دوربین اصلی و دیگری زمان پرواز (ToF) است. اما در قاب پشتی گوشی چه خبر است؟ بیایید با هم نگاهی بیاندازیم به تک تک سنسورهای قاب پشتی اکسپریا آینده سونی.
مگاپیکسل به تعداد فراوان
برخلاف نوکیا 9 PureView که با 5 سنسور یکسان 12 مگاپیکسلی ارائه شده است و نتایج ناامیدکننده‌ای هم تا اینجای کار داشته است، سونی از 6 لنز متفاوت استفاده خواهد کرد. سنسورهای 20، 16 و 8 مگاپیکسلی با گشادگی دیافراگم F2.4 و یک سنسور 48 و 12 مگاپیکسلی با دیافراگم متغیر F1.2/F2.4 و در نهایت یک سنسور ToF سه‌بعدی 0.5 مگاپیکسلی. همه اینها بر روی هم بیش از 100 مگاپیکسل خواهد شد و با یک سنسور 10 مگاپیکسل و 0.3 مگاپیکسلی ToF در قاب جلو، ترکیبی باورنکردنی تشکیل خواهند داد.
باورتان بشود یا نه ممکن است گوشی سونی با 6 دوربین اصلا پرچمدار نباشد. اتفاقی که پیش‌تر مشابه آن برای محصولات موتورولا و سامسونگ نیز افتاده است. گوشی‌های میان‌رده به‌طور امتحانی پذیرای سیستم‌های جدید دوربینی بودند که قرار بود در آینده در پرچمداران استفاده شود.
در هرحال تمامی اطلاعات ممکن است غیرواقعی باشند. بنابراین در وضعیت فعای تنها کاری که از دست ما برمیاید اینست که منتظر بمانیم و ببینیم که آیا سونی در نهایت تصمیم دارد گوشی هوشمندی با شش دوربین معرفی کند و یا این اطلاعات، شایعه‌ای بیش نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *