طراحی پیکسل 4 تأیید شد – گوگل سرانجام به دوربین دوگانه اصلی روی آورد

در یک حرکت تقریباً بی‌سابقه گوگل طراحی گوشی پرچمدار آینده خود را تقریباً چند ماه پیش از رونمایی رسمی لو داد. اکانت رسمی Made by Google در یک اقدام جالب با انتشار تصویر از پیکسل 4 با تگ این محصول، از جذاب بود این دستگاه خبر داد و به کاربران گفت صبر کنید تا ببینید چه کاری از آن برمی‌آید.

تصویری که در حساب توئیتر گوگل منتشر شده است با نمایش قاب پشتی گوشی هر آنچه که پیش از این درخصوص آن منتشر شده است را تأیید می‌کند. البته موضوعی که در این میان وجود دارد اینست که گوگل ممکن است کاربران را سر کار گذاشته باشد و این تصویر هیچ شباهتی به طراحی نهایی دستگاه نداشته باشد، اما تا زمانیکه این موضوع تأیید نشود، ما فرض را بر واقعی بودن ماجرا می‌گذاریم.
تصویری که گوگل از پیکسل 4 منتشر کرد
این تصویر تنها پشت گوشی را نشان می‌دهد و هم قسمت بالا و هم پایین آن قابل مشاهده است. مانند پیکسل 3، گوشی پیکسل 4 نیز دارای بدنه شیشه‌ای است اما این بار گوگل از خیر استفاده از دو طرح (نیمی براق و نیمی مات) گذشته است و به جای آن دستگاه آینده دارای طراحی یکپارچه خواهد بود.
با این حال، بیشترین تغییر را در بخش دوربین شاهد هستیم که حالا دارای یک جایگاه مربعی شکل در قسمت بالای سمت چپ می‌باشد. اما برخلاف آنچه در شایعات دیده بودیم، چیدمان در این بخش کمی متفاوت است. در حالیکه در شایعات شاهد دوربین‌های دوگانه بزرگ در تصاویر بودیم، لنزهای دوربین در گوشی واقعی کمی کوچکتر به نظر می‌رسد. در پایین آنها فلش LED و در بالای آنها احتمالا فوکس خودکار لیزری قرار گرفته است. در سمت راست فلش نیز میکروفون جای گرفته است.
در حالیکه در برخی از خبرهای نشتی گفته شده بود این گوشی مجهز به دوربینی سه‌گانه خواهد بود، اکنون مشخص شده است که پیکسل 4 دو دوربین در قاب پشتی خواهد داشت. این امکان وجود دارد که دوربین‌ها فاصله کانونی متفاوتی داشته باشند و لنز دوم مانند دوربین سلفی دوم گوشی پیکسل 3 زاویه عریض باشد.
به‌غیر از این موارد دیگر مورد خاصی در تصاویر به چشم نمی‌خورد، البته کلید پاور هم در لبه سمت راست دستگاه قرار دارد. در قاب پشتی خبری از سنسور اثر انگشت نیست و این یعنی احتمالاً باید شاهد حضور آن در زیرنمایشگر باشیم. این همه آن چیزی است که در حال حاضر می‌توانیم بگوییم. حرکت گوگل و انتشار عکس چند ماه پیش از رونمایی گوشی در نوع خود جالب بود. احتمالاً این شرکت قصد دارد از اتفاق افتادن سناریویی مشابه با پیکسل 3 جلوگیری کند، چرا که تقریباً تمامی مشخصه‌های این دستگاه پیش از رونمایی لو رفته بود. با این حال، هنوز ویدئوی از کار با گوشی پیکسل 4 توسط کسی لو نرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *