پرطرفدارترین بازی‌ها و برنامه‌های موبایلی سال 2018 را بیشتر بشناسید

موسسه App Annie اخیراً جدیدترین آمار و ارقام از بررسی خود از بازار اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها را منتشر کرده است. براساس این اطلاعات، نرخ برنامه‌ها و بازی‌های دانلود شده در سال 2018 میلادی چیزی در حدود 10 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

طبق آخرین بررسی صورت گرفته توسط موسسه App Annie، همانطور که انتظار می رفت در سال جاری میلادی نیز تعداد برنامه‌های دانلود شده توسط کاربران در سرتاسر دنیا رشد قابل توجهی را تجربه کرده است. این اطلاعات که از دو فروشگاه بزرگ Apple App Store و Google Play استخراج شده است نشان می‌دهد که در سال 2018، تعداد برنامه‌های دانلود شده توسط عموم کاربران به 113 میلیارد رسیده که نسبت به سال گذشته رشد 10 درصدی را تجربه کرده است. این اطلاعات همچنین نشان می‌دهند که کاربران در سال جاری برای خریداری برنامه‌های مختلف چیزی در حدود 76 میلیارد دلار هزینه کرده اند که طبق انتظار بخش عمده‌ای از آن مربوط به بخش بازی‌های موبایلی می‌شود. App Annie اعلام کرده است که انتظار می‌رود در سال آینده میلادی برای دسترسی به اپلیکیشن‌های غیر رایگان چیزی در حدود 122 میلیارد دلار توسط کاربران پرداخت شود.

در بخش دیگری از نتایج منتشر شده از سوی App Annie آمده است که به طور متوسط هر کاربر معمولی سه ساعت در روز از اپلیکیشن‌های مختلف استفاده می‌کند. این میزان نیز نسبت به سال گذشته 10 درصد و نسبت به سال 2016 در حدود 20 درصد رشد داشته است. در بین برنامه‌هایی که در رده بازی دسته بندی نمی‌شوند، برنامه Facebook Messenger دارای بیشترین دفعات دانلود و نصب از سوی کاربران است. جایگاه دوم نیز از این حیث به برنامه Facebook رسیده است. به ترتیب برنامه‌های WhatsApp، TikTok و Instagram نیز از این نظر در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. در میان بازی‌ها نیز، بازی Helix Jump در سال 2018 با بیشترین اقبال از سوی کاربران روبرو بوده است. جایگاه دوم از نظر دانلود و نصب نیز به Subway Surfers رسیده است. همچنین در رده‌های بعدی عناوین PUBG Mobile، Free Fire و Love Balls به جشم می خورند.

در گزارش App Annie، یک بررسی از برنامه‌های با بیشترین سطح درآمد نیز صورت گرفته است. این اطلاعات که از هردو فروشگاه App Store و Play Store بدست آمده نشان می‌دهد که برنامه استریم ویدیو Netflix، توانسته است نسبت به دیگر برنامه بیشترین‌ درآمد را از آن تیم پشتیبان خود کند. برنامه Tinder نیز در این بخش در جایگاه دوم قرار گرفته است. در جایگاه‌های بعدی نیز نام Tencent، IQIYI و Pandora Music دیده می‌شود. در بخش بازی‌ها نیز بیشترین در آمد به Fate/Grand Order رسیده و جایگاه دوم و سوم از این بخش نیز توسط Honour of Kings و Monster Strike تصاحب شده شده است. در رتبه‌های بعدی نیز نام بازی‌های Candy Crush Saga و Lineage M دیده می‌شود. نکته قابل توجه قرارگیری بازی Pokemon GO در رتبه هفتم از نظر سطح درآمد است. جایگاه دیگر برنامه‌ها در این گزارش App Annie را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *